Дечија недеља школске 2018/19

У нашој школи је од 1. до 5. октобра обележена Дечја недеља. Дечја недеља је и ове године обележена низом активности у које су били укључени ученици наше школе , а највише прваци , јер они тек постају чланови Дечјег савеза .

1.10. је започета активност под називом „Дечји предлози,жеље …“ у којој су ученици имали прилику да напишу на папиру своје предлоге ,жеље,сугестије,размишљања…и да током целе седмице убацују у кутију у холу школе која је намењена за то .Ученици су са радошћу прихватили ову активност и долазили су до кутије и више пута .

2.10. су организована међуодељенскаспортска такмичења на којима су се деца са уживањем такмичила са другарима из других одељења .

3.10 је организована приредба за пријем првака у Дечји савез.Чланови секција су са својим учитељицама припремили веома лепу приредбу са занимљивим програмом . Првацима су на крају приредбе подељене Добродошлице и тако су и они постали чланови Дечјег савеза . Ученици од 5. до 8. су имали крос који је успешно завршен.

4.10.су ученици од 1.до 4.разреда имали час цртања у школском дворишту.Ученици су на веома креативан и леп начин украсили бетонирани део дворишта кредама у боји, цртајући слике са веома маштовитим и лепим мотивима из свог дечјег света . Лепо време ,без кише дозволило је свима да уживају у лепоти ученичких радова све до краја следеће седмице .

5.10. су прваци са својим учитељицама   присуствовали сађењу Дрвета генерације у школском дворишту.Том приликом су упознати са значајем дрвећа за здраву животну средину , али и симболиком њиховог одрастања ,као што расте и остало дрвеће у нашем дворишту ,које су неке претходне генерације засадиле.

Професор разредне наставе:

Мира Прлаиновић