Посета фестивалу науке школске 2018/19

Фестивал науке је највећа манифестација у области промоције науке и образовања.  Ове године као и сваке друге на фестивалу било је многобројних тема: Шта све може један угљеник, Са роботом на ТИ, Чему паника то је само термодинамика, Шта психолози заиста знају о теби, Од хране до молекула, Ипак се окреће, Велике тајне малих робота,…..

Такође и једно од главних дешавања био је ,,Велики хемијски театар“.Тема ове представе је да хемија може бити врло занимљива, али да исто тако при хемијским експериментима треба бити веома опрезан.

Целокупан утисак ученика о ,,Фестивалу науке“ је веома позитиван. Забавили смо се и у исто време научили нешто ново, нешто што пре нисмо знали. Многе чињенице променили су наше виђење према одређеним стварима.

Лука Стојшић VII-2