Nagradni izlet za učenike školske 2016/17

Naš trud i rad tokom cele ove školske godine se isplatio i nagrađen je izletom 31.05.2017. Na izlet smo krenuli uzbuđeni, ponosni i srećni. Prva destinacija je bila Manastir Pokajnica, u Velikoj Plani; posvećen je prenosu moštiju Svetog Nikole, 1818. Nakon toga smo posetli Prirodnjački muzej u Sviljancu. Tamo smo se lepo družili i naučili nešto novo o našoj prošlosti. Dodirnuli smo Australiopitekusa, upoznali Neandretalca i posetili krater vulkana. U dino marku je najveća replika dipolodokusa u prirodnoh veličini. Nakon toga smo otušli na ručak u restoran „Vododpad“ Lisine. Tamo smo videli Lisinske vodopade  i izvor reke Vrelo. Veliki Buk ili Lisine se nalaze u Istočnoj Srbiji na padinama Beljanice i nalazi se na rečici Vrelo. Vratilči smo se kući puni uspomena i događaja i bilo nam je predivno.

Andreja Mraković 82

Emilija Gavrilović 82